23 marca 2012

Sposób na kontrolowanie wydatków


sxc.hu


Istnieje przysłowie mówiące o tym, że "samo ważenie prosiaka nie tuczy". Zgadza się - nie tuczy, ale na pewno jest cennym źródłem informacji o tym, czy sprawy idą w dobrym kierunku. Podobnie jest z systematycznym prowadzeniem domowego budżetu. Sam fakt takiego postępowania nie sprawi, że staniemy się bogatsi, ale pomoże nam zidentyfikować niepotrzebne wydatki i zredukować koszty...a to już jest pierwszy krok do celu! Webowa aplikacja Budgetpulse służąca do zarządzania finansami osobistymi, wyróżnia się prostym i przejrzystym wyglądem. Nie wspominając o braku opłat za jej użytkowanie :) Budgetpulse pozwala na tworzenie wielu kont/portfeli 
(konta rozliczeniowe, lokaty, gotówka, karty kredytowe) i łatwe przesuwanie środków między nimi. Co jednak najważniejsze - filozofia systemu opata jest na planowaniu miesięcznych  kosztów, dzięki czemu nie tylko je "księgujemy" ale przede wszystkim na bieżąco  porównujemy z założeniami na dany okres aby w porę "przykręcić kurek"...lub przerzucić środki z innej kategorii :) Dobrze działa także opcja eksportu danych do excela (format .csv), która służy mi jako sposób na tworzenie back upu danych - ostrożności nigdy za wiele.


SPRAWDZONE:
  • pod tym linkiem preczytacie więcej o funkcjonalnościach aplikacji Budgetpulse. Poniżej umieszczam także film, który ukaże je w działaniu.
  • być może zainteresuje Was także blog Budgetpulse prowadzony przez twórców serwisu
  • jako jedna z przewag aplikacji przedstawiane jest bezpieczeństwo danych, osiągnięte między innymi dzięki temu, iż aplikacja nie pobiera danych za pomocą połączenia z bankiem. Mnie osobiście to przekonuje.
  • Jeśli wolelibyście jednak zastąpić manualne wpisywanie transakcji czymś zautomatyzowanym to na polskich stronach pojawił się ostatnio www.kontomierz.pl, który oferuje tę opcję. Być może Wam się spodoba! 

Brak komentarzy: