22 lutego 2013

Srebro koloidalne - alternatywa dla antybiotyków?


W dawnych czasach wyższe sfery jadały z talerzy i piły z pucharów wykonanych ze srebra. Już Fenicjanie przechowywali wodę, wino i ocet w naczyniach wykonanych z tego szlachetnego metalu. Wiele wskazuje na to, że zachowanie to nie było przypadkowe...

Jak informuje Wikipedia, "związki srebra są toksyczne dla bakterii, wirusów, glonów i grzybów. (...) Były używane podczas I wojny światowej w celu zapobiegania infekcjom, zanim pojawiły się antybiotyki. (...) Także w dzisiejszych czasach srebro znajduje zastosowanie jako środek dezynfekujący i odkażający.(...) Wiele narzędzi chirurgicznych jest pokrywanych srebrem." Drobinki srebra znajdziesz w pralkach, na klawiaturach, armaturze, w środkach opatrunkowych i w środkach czystości. Najciekawszą cechą srebra jest to, iż nie ma ono wpływu na dobroczynną florę bakteryjną i niszczy jedynie chorobotwórcze mikroby, które nie są w stanie uodpornić się na jego działanie. Może zatem stanowić alternatywę dla antybiotyków, które stają się ofiarą własnego sukcesu. Stosujemy je zdecydowanie zbyt często sprawiając, że bakterie stają się na nie odporne a leczenie antybiotykami przestaje być skuteczne. Także Doktor House uważa antybiotyki za pułapkę :)  Nie kupuj zatem fugi do płytek z dodatkiem antybiotyków - kup tę, która zawiera srebro. Nie proś o receptę na antybiotyk, gdy nie jest to naprawdę konieczne. Porozmawiaj z lekarzem o możliwości zastosowania srebra koloidalnego. Nasza rodzinka stosuje srebro w postaci płynu między innymi do płukania gardła czy też zewnętrznie na zmiany skórne i rany. Ci nie karmiący piersią stosują także srebro wewnętrznie na wzmocnienie odporności.


Sprawdzone:
  • Więcej o srebrze koloidalnym znajdziesz tutaj oraz tutaj
  • Gdzie je kupić? Na przykład w mojej ulubionej aptece internetowej Cefarm24.pl 
  • I w tym przypadku nie obywa się bez kontrowersji, dowiedz się więcej o skutkach ubocznych przedawkowania srebra tutaj
  • Warto zajrzeć na forum i wyrobić sobie własną opinię - na przykład tutaj
  • A oto przykład zastosowania srebra koloidalnego w leczeniu chorób pęcherza
  • Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej o antybiotykach, ciekawie podane informacje znajdziesz pod tym linkiem










1 komentarz:

sprawdzilamto pisze...

Wlasnie dowiedzialam sie, ze Gentamycyna, antybiotyk, ktory zostal podany mojemu Malenstwu w pierwszych dniach zycia kumuluje sie w plynach ustrojowych i moze powodowac uszkodzenie sluchu...o zgrozo!