08 marca 2013

15 minut na szybkie ogarnięcie mieszkania każdego dnia

www.sxc.hu
W życiu zawodowym często sprawdza się koncepcja Power of Hour ... Przed Tobą spotkanie, które prowadzisz. Jesteś zupełnie nieprzygotowany a została Ci tylko godzina - może dwie - aby stworzyć prezentację.

Dasz radę? Jasne! A na dodatek możesz wykorzystać tę zasadę także w życiu prywatnym.
Power of Hour to czas maksymalnego skupienia, w którym udaje Ci się przelać na flipchart / powerpoint kwintesencję danego zagadnienia. Bez lania wody, "straight to the point", super efektywnie. Adrenalina pomaga :) Takie jest przynajmniej założenie tej metody. Nie przekonasz się, czy działa dopóki nie spróbujesz ;)

W życiu prywatnym polecam podobną, ale mniej ryzykowną ;) koncepcję 15-minutówek. Każdego dnia poświęć 15 minut na "ogarnięcie mieszkania". Wystarczy odłożyć rzeczy na miejsce, schować deskę do prasowania, zwinąć ładowarki, podlać kwiatek, poprawic kapę i już żyje się lepiej! Wzmocnisz efekt i sprawisz,że generalne porządki będą skuteczniejsze, jeśli "Power of 15-minutes" zastosujesz:
1.  każdego wieczora,
2.  w towarzystwie drugiej połówki (idealnie!),
3. tuż przed relaksującą lampką wina na dobranoc ;)
Czeka Cię miły poranek w całkiem schludnym mieszkaniu....:) Polecam! 

A jeśli nadal wydaje Ci się, że 15 minut to bardzo mało czasu - spójrz, czego można dokonać w 3 minuty ;)Brak komentarzy: