12 stycznia 2012

Maska na głęboki sen :)


Nauka mówi, że zdrowy sen to taki, który odbywa się w warunkach totalnej ciemności. Tylko wtedy nasze ciało produkuje melatoninę. Hormon, który sprawia, że zasypiamy szybciej a nasz sen jest bardziej efektywny. Czy wiecie, że melatonina redukuje także ryzyko zachorowania na raka piersi? 

Naszym rytmem dobowym steruje zegar biologiczny, który tworzą światłoczułe komórki nerwowe znajdujące się na skrzyżowaniu nerwów wzrokowych. Są one połączone z receptorami  światła siatkówki i szyszynką, która produkuje melatoninę (źródło: alternatywnamedycyna.pl) Okazuje się zatem, że wystarczy zakryć dobrze powieki, aby zablokować większą część światła, uwolnić produkcję melatoniny i spać głębiej. Tak właśnie działa maska do snu. Sprawdzam ten sposób już od ponad miesiąca i czuję wyraźną poprawę. Śpię twardo i nie wybudzam się w środku nocy lub nad ranem, ale niestety jeszcze przed alarmem budzika :/ (chyba nikt tego nie lubi!)  Maska jest lekka i można się do niej szybko przyzwyczaić. To bardzo proste i łatwe do wdrożenia rozwiązanie a jak wiele ma pozytywnych efektów!


Sprawdzone:

  • maskę można kupić na lotniskach lub w internecie, na przykład tutaj 
  • przeczytaj o pozostałych sposobach na tworzenie warunków ciemności dla zdrowego snu tutaj
  • odwiedź stronę ekspertów od masek dreamessentials 
  • dowiedz się więcej o melatoninie w kontekście raka piersi pod tym linkiem2 komentarze:

Mikołaj Kowalski pisze...

Zażywałem melatoninę, jednak nie czułem większej różnicy. Mam bezdechy nocne i prawdopodobnie muszę w końcu się wybrać do lekarza, a później kupić ten cały sprzęt, który dostarcza tlen.

Sprawdzę jednak jeszcze tą maskę, może faktycznie pomoże.

Dodam, że taka maska może się przydać również do innych rzeczy... ale nie o tym blog. ;)

Pozdrawiam

2 big city lifes pisze...

O prosze :) Nie wiedzialam, ze totalna ciemnosc ma az taki wplyw !
Chyba jutro bede musiala wybrac sie do centrum handlowego i sprawic sobei taka maska :D
Pozdrawiam i zapraszam do nas
M.
http://2bigcitylifes.blogspot.com/